درباره ما | تماس با ما | پیوندها | آرشیو | RSS
اخبار داغ
 دولت از نظارت و پیگیری‌های مجلس استقبال می‌کند
 ۵ محور ارزیابی عملکرد وزراء از نگاه نماینده مجلس
  کوچک‌ترین بحث در مذاکرات، تبعات دارد
 انتقاد یک نماینده از افزایش بدون توجیه قیمت خودرو
 علت گرانی های اخیر
 تقدیر 215 نماینده از ستاد مقابله با کرونا
 مدیریت بازار مسکن و اجاره مشخص نیست
 آمار خروج سرمایه از کشور زیبنده نظام نیست
 خودرو به میزان کافی تولید نمی‌شود
 کیفیتی که مال و جان مردم را با خود می‌برد
 تصویب و اعمال تحریم‌های جدید ممنوع شود
 بازگشایی مدارس نیاز به کار کارشناسی داشت
 ترمیم حقوق و مزایای خدمتگزاران آموزش و پرورش
 خطوط قرمز در میز مذاکره روشن است
 مجلس از کج روی‌ در مسیر مذاکرات جلوگیری می کند
 رها بودن فضای مجازی آسیب‌ بسیاری برای مردم دارد
 یک گام از حقوق ملت ایران عقب نشینی نمی‌کنیم
 طرح «شفافیت آرای نمایندگان» این بار تصویب می‌شود
 تغییر روزهای برگزاری جلسات علنی مجلس
 فراکسیون مرزنشینان مجلس حامی کولبران
دیگر رسانه ها
 آقای رئیس جمهور؛گرانی پشت پرده ندارد
 اولویت اول مجلس معیشت است
 خبرهای خوبی درباره صنعت نان در راه است
 گلایه متفاوت نماینده مجلس از گرانی اینترنت
 تغییرات مهم کنکور سراسری امسال اعلام شد
 اخبار شیوع بیماری مهلک جدید در چین
 هشدار درباره آغاز مهاجرت‌های اقلیمی در ایران
 جزئیات افزایش نرخ کرایه‌ها در تهران
 کنایه نماینده مجلس به خودروی ملیِ ایرانی‌ها
 قرص محبوب ایرانی‌ها ۱۰۰درصد گران شد
 اصلی‌ترین مشکل مردم اقتصاد و معیشت است
 جلسه‌ی شوکه‌کننده علیه افزایش مزد کارگران؟!
 به نام رمزارزها، به کام کلاهبردارها
 افزایش ۱۰درصدی قیمت گوشی‌های پرچمدار
 پاسخ تند قالیباف به تذکر یک نماینده
 توهین بی‌سابقه آقای نماینده به منتقدان طرح صیانت
 اختلاف در دولت آمریکا در موضوع سپاه
 واقعیت غیرمنتظره، خونین‌ و تلخ‌ برای پوتین
 شریعتمداری: مذاکرات به جایی نخواهد رسید
 دلیل اصلی اختلاف برخی مقامات با فرزندانشان
 ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی
شناسه خبر:  534دوشنبه 29 فروردین 1401   |   11:45:34

  کوچک‌ترین بحث در مذاکرات، تبعات دارد

محمدباقر قالیباف در نشست نمایندگان مجلس با رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، گفت: در دولت گذشته در دوره ای منتظر مذاکرات، احیای برجام و اجرای آن ماندیم، وقتی هم که خروج از برجام اتفاق افتاد ما مسائل مختلف حتی آب خوردنمان را هم به برجام گره زدیم. آن دوران باید برای ما درس عبرت شود و در کنار پیگیری مذاکرات و رفع تحریم ها که دغدغه ما است، مسائل کشور را بدون توجه به برجام دنبال کنیم. مسائل مذکور سبب شده کوچک‌ترین بحثی در مذاکرات در نرخ ارز یا خودرو تاثیراتی ایجاد کند
به گزارش صندلی سبز؛ رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تاخیر در تصمیم باعث تردید می‌شود و تردید موجب تغییر در تصمیم قبل خواهد شد بنابراین تاخیر و تردید و تغییر نباید دامن جبهه انقلاب را در تصمیمات شجاعانه بگیرد.

محمدباقر قالیباف در نشست صمیمی نمایندگان مجلس با رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، گفت: در روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب نکات مهمی را در بعد اخلاقی و مسائل مهم توسعه بیان کردند. یکی از مهم ترین تذکراتی که ممکن است مشمول افراد حاضر در این جلسه شود این است که ممکن است در روز قیامت برای کارهای نکرده از ما سوال کنند، لذا هر لحظه غفلت ما ممکن است به عظمت اسلام و مسلمین یا رزق و روزی و عمر مردم و یا ثمره انقلاب اسلامی آسیب بزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما نباید فرصت ها را از دست دهیم زیرا این فرصت ها قابل تکرار نیست. روزی در این کشور ۱۱۹ میلیارد دلار در سال درآمد داشتیم و در دوره ای هم به جهت تحریم ها برای ۱۰ میلیارد دلار درآمد در سال تلاش می کردیم امروزه می فهمیم که با ۱۱۹ میلیارد دلار چه کارها و اقداماتی می توانستیم بکنیم که نکردیم. ما باید توجه داشته باشیم که این اتفاقات تکرار شدنی نیستند.

وی در ادامه اظهار کرد: در دولت گذشته در دوره ای منتظر مذاکرات، احیای برجام و اجرای آن ماندیم، وقتی هم که خروج از برجام اتفاق افتاد ما مسائل مختلف حتی آب خوردنمان را هم به برجام گره زدیم. آن دوران باید برای ما درس عبرت شود و در کنار پیگیری مذاکرات و رفع تحریم ها که دغدغه ما است، مسائل کشور را بدون توجه به برجام دنبال کنیم.

رئیس قوه مقننه یادآور شد: مسائل مذکور سبب شده کوچک‌ترین بحثی در مذاکرات در نرخ ارز یا خودرو تاثیراتی ایجاد کند لذا برای پرهیز از تخلفات و اشتباهات گذشته و شرایطی که اقتصادمان را شرطی کرده بودند باید از تکرار مجدد آن ها جلوگیری کنیم و در واقع ما فرصت خطا کردن نداریم. مجموعه جبهه انقلاب که در مسند مسوولیت و قدرت قرار گرفته محکوم به موفقیت است بنابراین مجلس و دولت و قوه قضائیه مجزا از یکدیگر نیستند و ما یکپارچه هستیم و مردم از ما چنین انتظار دارند.

قالیباف تصریح کرد: ما باید برای ساخت ایران قوی تلاش کنیم لذا به تصمیمات مهم نیاز داریم در حقیقت مسائل ما روشن و راهکارها مشخص است. عوارض احتمالی هم وجود دارد. قطعا محاسنی هم در این زمینه وجود خواهد داشت، در چنین شرایطی تاخیر در تصمیم باعث تردید می شود و تردید موجب تغییر در تصمیم قبل خواهد شد بنابراین تاخیر و تردید و تغییر نباید دامن جبهه انقلاب را در تصمیمات شجاعانه بگیرد.

وی افزود: فهرست بلندبالایی از مشکلات وجود دارد و ما باید اولویت ها را مشخص کنیم و جسارت داشته باشیم و با درایت و همدلی به سمت هم افزایی حرکت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز نیازمند جهاد تصمیم در مجلس و دولت هستیم تا بر مشکلات فائق آییم در غیر این صورت مشمول تذکر رهبری خواهیم شد. جهاد تصمیم به این معنا است که پس از مشورت، کار کارشناسی و بحث و جدل جمع بندی کنیم و سپس با اراده و محکم کار را براساس جمع بندی صورت گرفته انجام دهیم و از تهدید داخلی و خارجی و جوسازی های رسانه ای احساس نگرانی نکنیم. ما باید کار را با اخلاص و طبق سنت های الهی آغاز کنیم.

قالیباف با بیان اینکه هرچه پیش روی ماست فرصت است، گفت: فرصت ها دو نوع هستند فرصت های باریسک و فرصت‌های بدون ریسک که در کارهای انقلابی مبتنی بر عقلانیت و باورهای دینی باید فرصت های با ریسک را انتخاب کنیم زیرا آن‌ها می توانند تحولات بزرگی را رقم زنند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه جهاد تصمیم رمز تبدیل فرصت های با ریسک به تحولات بزرگ در کشور است، گفت: در سال ۱۴۰۱ در آستانه تنظیم برنامه هفتم توسعه هستیم لذا باید اجازه دهیم تصمیمات شجاعانه گرفته شود چرا که با تصمیم های بزرگ می توانیم جراحی های بزرگ و تحولات بزرگی را ایجاد کنیم. ما در مجلس برای رقم زدن این حرکت مهم کمر همت بستیم تا به دور از اختلافات تصمیم بگیریم و با رویکرد مشخص حرکت کنیم. اختلافات سلیقه ای طبیعی است و اختلافاتی که منافع مردم و قانون را در نظر نگیرد ناپسند خواهد بود.
ایمیل مستقیم:   info@sandalisabz.ir
نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: *
ایمیل:
کد: *
 
     
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
   
اینستاگرام صندلی سبز
 درباره ما | تماس با ما | پیوندها | آرشیو | RSS
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صندلی سبز است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
© 2015 sandalisabz professional news site. All rights reserved