درباره ما | تماس با ما | پیوندها | آرشیو | RSS
اخبار داغ
 اورژانسی به فکر معیشت مردم باشیم
 واکنش رئیسی به حمله سایبری به سامانه سوخت
 مذاکرات هسته ای نباید فرسایشی شود
 چراغ سبز ستاد ملی کرونا برای بازگشایی مدارس
 زنگنه و ابتکار خسارت میلیاردی به بیت‌المال زدند
 برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی بحثی نداشتیم
 کارت اعتباری یارانه‌ای به چه کسانی داده می شود
 مجلس به لایحه رتبه‌بندی موارد جدیدی اضافه نکند
 دولت در مسیر حل مشکلات اقتصادی گام برمی‌دارد
 اعتماد به صنعت خودرو بر می‌گردد
 اسرائیل به ایران حمله نمی‌کند!
 کالای ارزان یارانه‌ای به دست مردم نرسید
 نیکزاد: دولت مردمی باید عدالت داشته باشد
 باید مردم را برای حذف دلار ۴۲۰۰ آماده کنیم
 مجلس با ایجاد «رمز ارز ملی» موافق است
 از مذاکرات ایران و عربستان استقبال می‌کنیم
 مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد
 شکایت ۱۹۵ نماینده مجلس از روحانی
 تجمع مردان مقابل مجلس برای کاهش میزان مهریه
 دورکاری کارمندان تهرانی لغو شد
دیگر رسانه ها
 رابطه امنیت افغانستان با امنیت همسایگان
 دولت در ماجرای بنزین مستاصل نشان داد
 اتکا به بیگانگان هیچ دولتی را سرپا نگه نمی‌دارد
 مشاور امور بانوان شهرداری تهران منصوب شد
 دستورالعمل بازگشایی دانشگاه‌های آزاد
 توضیح درباره سهمیه‌های بنزین
 پاسخ نوبخت به ادعای خزانه خالی
 کسری بودجه بیشتر از گزارش‌های رسمی است؟!
 بازرسی از بازار دو شیفته می‌شود
 بیت کوین در کانال ۶۰ هزار دلار
 ۴۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم
 دو ماه گذشت و ترمز تورم کشیده نشد
 واکنش مقام آمریکایی به حمله سایبری در ایران
 آقای رئیسی، متناسب‌سازی حقوق‌ها با تورم چه شد؟
 اردوغان: ایروان باید روابطش با باکو را اصلاح کند
 طالبان زنان «نان‌آور» خانواده را هم بی‌کار کردند
 آمریکا مسئولیت فجایع افغانستان را بپذیرد
 اتکا به بیگانگان هیچ دولتی را سرپا نگه نمی‌دارد
 پرونده‌ای علیه روحانی تشکیل نشده است
 هر زن باید بیش از دو فرزند داشته باشد
 ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی
شناسه خبر:  393یکشنبه 18 مهر 1400   |   12:57:52
تقی‌پور:

 سپرده بانک های خصوصی صرف دلالی می شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نمی دانم طرح تحقیق و تفحص از بانک های خصوصی به جا رسید اما امروز عمده سپرده های جذب شده در بانک های خصوصی صرف فعالیت های کوتاه مدت می شود که عمدتا دلالی و سوداگری است.
به گزارش صندلی سبز؛ رضا تقی پور نماینده مردم تهران در مجلس امروز (یکشنبه 18 مهرماه) در نطق میان دستور خود در صصحن علنی مجلس با بیان اینکه رشد دیجیتالی شدن، کسب و کار و جامعه، پیشران انفجاری عظیم در حجم ابر داده ها به وجود آورده است، اظهار داشت: دیجیتالی شدن باعث خلق اقتصاد ثانویه شده است که گسترده بوده و به این ترتیب بزرگترین تحولات اجتماعی از زمان انقلاب صنعتی به همراه دارد، داده ها به حدی عظیم شده اند که با توجه به تعداد بالای تراکنش های انجام شده توسط میلیون ها مشتری و شرکت ها در سراسر اکوسیستم های سازمانی از ماهیانه به هفتگی و به روزانه و ساعتی تغییر کرده اند.

وی افزود: براساس آمارهای منتشر شده و براورد مطالعات انجام شده داده هایی که به صورت سالانه تکثیر و مصرف می شود از حدود 1200 اگزابایت در سال 2010 به 64هزار و 200 اگزابایت در سال 2020 رسیده است یعنی بیش از 50 برابر.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: برآورد می شود به 181 زتاوایت یعنی 181 هزار اگزابایت در سال 2025 برسد این یعنی این اطلاعات باید مدیریت شود و تاثیر این دیجیتالی شدن بر اکوسیستم همه کسب و کارها باید دیده شود.

وزیر ارتباطات دولت دهم گفت: امروزه سرعت روز افزون و نفوذ این فناوری های نوین در همه عرصه ها به خصوص درناحیه توانمند سازها و نتایج آن باعث سرعت بخشی به تحول دیجیتال شده است. امروز لازم است که زیر ساخت های توانمند ساز را در ابعاد زیر ساخت های حقوقی، هویت، صیانت، سواد و مهارت دیجیتال و زیر ساخت های فناوری را مورد توجه قرار دهیم.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: گسترش روز افزون قابلیت های فضای سایبری، جهانی شدن ارتباطات، انفجار اطلاعات و فناوری های نوظهور موجب مطرح شدن پارادایم ها، رویکرداها و مفاهیم نوین و رشد و فراگیری فزاینده آن است، به گفته صاحب نظران ما در ابتدای یک انقلاب قرار داریم که شیوه زندگی، کسب و کار و ارتباط را به شکلی تغییر می دهد که به لحاظ مقیاس دامنه و پیچیدگی بی سابقه است.

وی با بیان اینکه داده ها، اطلاعات و حکمرانی آنها اهمیت دارد بیان کرد: ما باید سرعت و دامنه این انقلاب جدید را به طور کامل درک کنیم و در بین چالش های متعدد و متنوعی که امروز با آن مواجه هستیم مهمترین و جدی ترین چالش فهم و درک این تحولات است. همکاران توجه کنید به طور کلی رشد دیجیتالی شدن، کسب و کار و جامعه، پیشران انفجاری عظیم در حجم ابر داده ها به وجود آورده است که سبب دسترس پذیری و همچنین استفاده از داده در حوزه کسب و کارها شده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: طبیعتا دستیابی به تحول دیجیتال و رشد اقتصادی مورد نظر در برنامه پنج ساله هفتم و اهداف گام دوم هم تنها با این نو گرایی ها و نوآوری ها تضمین خواهد شد. ما احتیاج داریم با پرداختن به این مباحث به تعاملات مالی سرعت ببخشیم و آنها را سامان دهیم، دانش عمومی را ارتقا دهیم، شاخص های بهداشت را بالا ببریم، عناصر غیر کارآمد را حذف کنیم و نهایتا اینکه امروز داده ها و اطلاعات زیر بنای قدرت نرم و مهمترین رکن اداره کشورها است.

وی با بیان اینکه فناوری نوین مثل رایانه باراش ابری، هوش مصنوعی، زنجیره بلوکی، اینترنت اشیا باید در کاربردهایی نظیر دولت هوشمند، شهر هوشمند و اقتصاد هوشمند وارد کنیم، افزود: این نیازمند ایجاد نظام و حکمروایی داده ها و اطلاعات است. امروز به شدت نیازمند به این قوانین هستیم و لازم است مجلس یازدهم توجه کافی به این موضوع داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به مجلس درخصوص تقویت ارزش پول ملی، تصریح کرد: آقای رئیسی بحث عملکرد سیستم بانکی و بانک های خصوصی بسیار مهم است نمی دانم  طرح تحقیق و تفحص از بانک های خصوصی به جا رسید اما امروز عمده سپرده های جذب شده در بانک های خصوصی صرف فعالیت های کوتاه مدت می شود که عمدتا دلالی و سوداگری است.

تقوی پور در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص اتفاقات اخیر کشور آذربایجان عنوان کرد: همانگونه که رهبری فرزانه انقلاب  فرمودند قره باغ خاک اسلام است و ما با اشغالگری مخالف هستیم، کمک های جمهوری اسلامی از آغازین روزهای شکل گیری جمهوری آذربایجان بر کسی پوشیده نیست، اشتراکات فرهنگی، تاریخی و دینی مردم دو کشور مسیر روشنی را برای ارتقا روابط ترسیم کرده است اما اعلام می کنیم با حضور صهیونیست ها و تروریست در منطقه مخالفیم با تغییر مرزها و ژئوپلتیک منطقه مخالفیم و جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد منافع دو ملت در سیاسی بازی های غریبه ها ذبح شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دشمن بداند دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان ارتباطات وسیعی دارند که با این توطئه ها آسیب نخواهد دید. به دوستان خود در منطقه نیز می گویم اجازه ندهید دشمنان ملت های مسلمان برای شما تصمیم بگیرند.
ایمیل مستقیم:   info@sandalisabz.ir
نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: *
ایمیل:
کد: *
 
     
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
   
اینستاگرام صندلی سبز
 درباره ما | تماس با ما | پیوندها | آرشیو | RSS
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صندلی سبز است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
© 2015 sandalisabz professional news site. All rights reserved