درباره ما | تماس با ما | پیوندها | آرشیو | RSS
اخبار داغ
 جزئیات راه‌اندازی سامانه انتخاب ایران
 میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات استعفاء کرد
 زمان رأی گیری انتخابات مشخص شد
 گزارش کمیسیون قضایی مجلس یکطرفه بود
 تائید ۹۵ درصد از داوطلبان انتخابات شوراها
 پاسخ وزیر نیرو به چرایی قطع برق در روزهای اخیر
 فیلترینگ شبکه های اجتماعی کذب است
 کنایه یک نماینده به وعده افزایش یارانه‌ها
 رئیس جمهور به بهانه کرونا از کاخ گلستان بیرون نمی‌آید
 مجلس به دنبال قانون حمایت از مصرف‌ کنندگان می رود
 افزایش یارانه‌ها با وحدت امکان پذیر است
 کاهش قیمت مسکن در اردیبهشت ماه ادامه یافت
 آینده نظام پولی کشور در خطر است!
 وزیر نیرو بایدپاسخگوی وضعیت قطعی برق باشد
 اولین واکنش وزیر نیرو به قطعی برق
 دولت به هر قیمتی آماده توافق جدید است
 پیگیری دستکاری در بودجه ۱۴۰۰به کجا رسید؟
 تولید بیت‌کوین‌ها دلیل خاموشی‌ها نیستند
 مسئولان حق نشستن بر صندلی نمایندگان را ندارند
 انتقادات از عملکرد مجلس در یک سال اخیر
دیگر رسانه ها
 سفر به مشهد ممنوع است
 کشف سر انسان بالای علمک گاز در شمال تهران!
 گسترش مقابله با ماینرهای بیت‌کوین در چین
 واردات برق از جمهوری آذربایجان آغاز شد
 صادرات تخم‌مرغ متوقف شد
 جیره‌بندی آب در تهران نزدیک است؟
 انصراف زاکانی از ادامه انتخابات تکذیب شد
 به رایزنی‌های وین ادامه می‌دهیم
 شکاف‌های مذاکرات می‌تواند طی چند هفته بسته شود
 ٣١درصد مردم هنوز نامزد مورد نظر را انتخاب نکردند
 انصراف زاکانی از ادامه انتخابات تکذیب شد
 تمدید خودکار قرارداد اجاره نشین‌ها برای یک سال
 گسترش مقابله با ماینرهای بیت‌کوین در چین
 قیمت بلیت هواپیما افزایش می‌یابد؟
 سایه خاموشی دوباره تهران را می‌گیرد؟!
 ماجرای تزریق واکسن به کارکنان قضایی چه بود؟
 زمان دقیق واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد
 پیامک‌های جریمه برای خودرو‌های بی‌تخلف
 آیا دلیل فقر مردم، سیاست خارجی ایران نیست؟
 مذاکرات وین به صورت فشرده در جریان است
سرویس :  اقتصادارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی
شناسه خبر:  1207پنجشنبه 20 خرداد 1400   |   10:11:43
خضریان:

 دولتی‌ها در بانک مرکزی ۷برابر کل اعتبار مسکن مهر پول چاپ کردند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آقایان دولتی در بانک مرکزی ۷ برابر کل اعتبار مسکن مهر پول چاپ کردند، اما عموم مردم فقیرتر شدند.
به گزارش صندلی سبز؛ علی خضریان  گفت: عدالت یکی از عوامل بقا و اجزای هویت‌بخش انقلاب اسلامی است و پایبندی و تلاش برای اقامه این ارزش اصلی و اساسی، جزو اولویت‌های حیاتی همه نیروهای انقلاب است؛ به گونه‌ای که رهبر معظم انقلاب بیان فرمودند: گفتمان عدالت، یک گفتمان اساسی است و همه چیز ماست. منهای آن، جمهوری اسلامی هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

وی افزود: از این رو یکی از ماموریت‌های اصلی همه دلبستگان نظام اسلامی، جهاد به منظور اقامه عدالت در شکل نظری و عملی خویش می‌باشد و آنچه واضح است در این مسیر مقدس، معیارها حاکم و رفاقت‌ها و جناح‌بندی‌های سیاسی برای تحقق گفتمان عدالت کنار می‌روند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: باید بدانیم حل مسائل امروز کشور در گرو حکمرانی عادلانه است. طی این مدت یک ساله ما شفافیت را دنبال می‌کنیم، حقوق نجومی و یا دستکاری بودجه را شفاف می‌کنیم، اما در نبود یک بستر حکمرانی عادلانه، شفافیت هم بی‌ارزش می‌شود. حتی تعارض منافع هم همینطور است، تلاش می‌کنیم تا تعارض منافع را روشن و پیگیری کنیم، در حوزه‌های درمان، آموزش، مسکن و خودرو تعارض منافع را پیگیریم، اما در یک حکمرانی تکنوکراتیک توجیه و بی‌اثر می‌شود.

خضریان تاکید کرد: مساله اصلی امروز شکل‌گیری یک بستر حکمرانی عمیقا به نفع عدالت و برابری و هم سرنوشت است تا همه فعالیت‌های ما معنا پیدا کنند. اما حکمرانی عادلانه یعنی تقابل با یک سرمایه‌داری آدم‌خوار که جدا از شفافیت، کارآمدی و حتی مبارزه با فساد یک بستر دارد و آن بستر مبارزه با محکم شدن و بتنی شدن یک طبقه ثروتمند و قدرتمند است.

وی افزود: وقتی یک طبقه ثروت و قدرت شروع به پاسکاری منابع عمومی از طریق قواعد بازی و قوانین بین خود می‌کند، بستر حکمرانی ناعادلانه و تکنوکراتیک فراهم می‌شود؛ و به تعبیر قرآن «دُولَةً بَیْنَ الْأَغْنِیَاءِ» یا همان طبقه برنده امروز، مبنای اصلی یک سرمایه‌داری هار می‌شود. لحظه‌ای که یک طبقه مسلط، قوانین و قواعد بازی را به مدد قانونگذاری تعیین می‌کند، مسکن و درمان و مدرسه و همه چیز را به نفع خود مصادره می‌کند، لذا مبارزه با فساد و تعارض منافع نیز بی‌معنا می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: ما در مجلس انقلابی و ان‌شاءالله در دولت اسلامی یک هدف داریم؛ دستور قرآنی «کَیْ لَا یَکُونَ دُولَةً بَیْنَ الْأَغْنِیَاءِ» (سوره حشر، آیه ۷) را در جامعه پیاده کنیم. این یعنی ایستادن مقابل طبقه برنده و لحظه‌ای که این طبقه ثروت و قدرت بپاشد، امکان حکمرانی عادلانه را فراهم می‌کند.

خضریان گفت: به این آمار و ارقام توجه کنید تا اقدامات طبقه برنده را بهتر درک کنیم. در دولت آقای روحانی تنها در شاخص توزیع درآمد و در حالی که در دولت گذشته ۱۳/۷ درصد کاهش پیدا کرده بود، ۹/۱ درصد زیادتر شد. یعنی فاصله بین اغنیا با فقرا افزایش پیدا کرد.

وی اضافه کرد: در حالی که در این دولت پایه پولی در کشور به ۴۶۱ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به پایان دولت دهم که ۹۶ هزار میلیارد تومان بوده است، ۳۶۵ هزار میلیارد تومان بیشتر شده است. یعنی آقایان دولتی در بانک مرکزی ۷ برابر کل اعتبار مسکن مهر پول چاپ کردند، اما عموم مردم فقیرتر شدند!

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: به همین دلیل است که طبقه برنده با تمام امکاناتش به میدان آمده و ضمن اینکه تلاش می‌کند عدم اقبال اجتماعی به کارنامه عملکردی خود را به گردن این و آن بیاندازد و اعتبار انتخابات را زیر سوال ببرد، در پشت صحنه با تمام امکانات و توان برای پیروزی به میدان آمده و به جای پاسخگویی پیرامون وضعیت ابر بدهکاران بانکی یا فرار مالیاتی یا ارائه یک برنامه مشخص برای رفع مشکلات مردم، هجمه به نامزد عدالتخواه و فسادستیز را در دستور قرار داده است.

خضریان تاکید کرد: همه ما باید برای حکمرانی عادلانه بجنگیم. اینکه رهبر فرزانه انقلاب در آغاز این مجلس اذعان داشتند «در دهه‌ پیشرفت و عدالت، نمره‌ی مطلوبی درباب عدالت به ‌دست نیاورده‌ایم.» یعنی انتظار این است که در مسیر ریل‌گذاری و نظارت عقب‌ماندگی در موضوع عدالت را با تلاش مضاعف جبران کنیم.

وی با بیان اینکه ما از رهبری عزیز شرمنده‌ایم که هنوز نتوانستیم مقابل طبقه مرفه بی‌درد و در کنار محرومان بایستیم،اظهار داشت: امید داریم تا با تشکیل یک دولت عدالتخواه انقلابی رسیدگی به مطالبات اقشاری که در بازی سرمایه‌داری صدایشان خفه شده و به اصطلاح بازنده هستند، در دستور کار مجلس و دولت قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: باید برای کاهش فشار بر ۲۰ میلیون بد مسکن در کشور فکری اساسی کرد. امروز قریب به ۱۴ میلیون کارگر از نداشتن قرارداد قطعی و فقدان امنیت شغلی رنج می‌برند.

خضریان با بیان اینکه بی‌عدالتی در نحوه پرداخت میلیون‌ها نفر از کارکنان نظام اداری کشور قابل ادامه دادن نیست،تاکید کرد: انقلابی‌گری امروز ایستادن مقابل مافیاست، باید مقابل مافیای واردات که رهبری تاکید کردند یا مافیای آموزش که سالی چند هزار میلیارد تومان بچه‌های مردم را سرکیسه می‌کنند، ایستاد و عدالت آموزشی در مدارس را به جریان انداخت.

وی گفت: باید نشان دهیم که مجلس انقلابی، مجلس پابرهنه‌هاست، مجلس مقابل دولت اغنیاست و ما ایستاده‌ایم تا با شکستن ساختارهای سرمایه‌داری آدم‌خوار، انقلاب امام مستضعفان را در گام دوم به پیش ببریم.
ایمیل مستقیم:   info@sandalisabz.ir
نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: *
ایمیل:
کد: *
 
     
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
   
اینستاگرام صندلی سبز
 درباره ما | تماس با ما | پیوندها | آرشیو | RSS
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صندلی سبز است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
© 2015 sandalisabz professional news site. All rights reserved